Renginiai Zarasuose

Žilvino Kropo fotografijos paroda NEMATOMI ŽAIDIMAI

Trumpas aprašymas

Eksperimentine fotografija besidomintis kūrėjas šįkart žiūrovus supažindina su cianotipija. Paroda „Nematomi žaidimai“ veiks iki gruodžio 31 d.

Parodos vieta

Vieta
Kultūros centras Dusetų dailės galerija
Adresas
Vytauto g. 54, Dusetos
Interneto svetainė

Parodos data ir laikas

Data
2023-11-18
Laikas
13:00 val.
Pabaigos data
2023-12-07
Pabaigos laikas
17:00 val.

Parodos bilietai

Dalyvavimas parodoje
Nemokamas

Kontaktiniai duomenys

Organizatorius
Kultūros centras Dusetų dailės galerija
Telefono numeris
+37038556878
Elektroninis paštas

Pilnas parodos aprašymas

Lapkričio 18 d. Kultūros centro Dusetų dailės galerijoje (fojė) atidaroma fotomenininko Žilvino Kropo alternatyvios fotografijos paroda „Nematomi žaidimai“.
Šis eksperimentinis projektas – tai medžio, cianotipijos ir kortų sąjunga. Eksperimentine fotografija besidomintis kūrėjas šįkart žiūrovus supažindina su cianotipija.
Tai alternatyvi technika, kai negatyvas eksponuojamas ant popieriaus ar kitos medžiagos (šįsyk medienos), padengtos amonio geležies citratu ir kalio heksaciano feriatu (raudonosiomis kraujo druskomis). Taip išgaunamas monochrominis mėlynas atspaudas.
Šiuo projektu Ž. Kropas kviečia mąstyti apie žaidimo fenomeną plačiąja prasme – atsigręžia į žmogaus kultūrą, klausia, iš kur kyla žaidimo poreikis, kviečia pasvarstyti apie tarp žmogaus ir gamtos vykstančius keistus žaidimus.
„Temos pasirinkimą nulėmė vykę ir tebevykstantys politiniai, kariniai, ekonominiai ir ekologiniai galių žaidimai. Tai, ko mes akivaizdžiai nematome, bet galime tik nujausti“, – sako parodos autorius.
„Ilgai ir atidžiai stebint kūrinius, pirmiausia susidaro aiški nuomonė, kad eksperimentiniu būdu Ž. Kropas ne tik plečia fotografijos meno ribas, bet ir provokuoja jos atsinaujinimo galimybes. Antra, kuria savo individualią kalbą, kurią vargu ar galime lengvai supainioti su kitų šiuolaikinių lietuvių fotografų darbais. Trečia, taikydamas senąsias technikas Ž. Kropas atranda mums įprastų medžiagų naujas savybes. Ketvirta, eksperimentas leidžia prikelti fotografijos istoriją naujam gyvenimui, į aktualias dabarties temas pažvelgti iš labai neįprastos perspektyvos. Penkta, Ž. Kropas kokybiškai revizuoja fotografijos istoriją. Vizualinė istorija yra ne tik pagerbiama – jos revizavimo gestas leidžia autorių vadinti medijų archeologu”, – teigia prof. dr. Remigijus Venckus.
Projektą finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė.

Patiko? Pasidalink

Facebook