Renginiai Zarasuose

Atlikėjai Atis Bankas ir Victoria Kogan sugrįžta!

Trumpas aprašymas

Su nekantrumu skubame pranešti, kad nepakartojamo talento bei meistriškumo atlikėjai smuikininkas Atis Bankas ir pianistė Victoria Kogan ir vėl virpins jūsų širdis.

Renginio formatas ir vieta

Formatas
Gyvai
Vieta
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Adresas
D. Bukonto g. 20
Kategorija
Koncertai
Amžiaus cenzas
Be apribojimų
Interneto svetainė

Renginio data ir laikas

Data
2023-11-21
Laikas
17:00 val.
Trukmė
1 val.
Pabaigos data
2023-11-21
Pabaigos laikas
18:00 val.

Renginio bilietai

Dalyvavimas renginyje
Nemokamas

Kontaktiniai duomenys

Organizatorius
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Telefono numeris
+37066200667
Elektroninis paštas

Pilnas renginio aprašymas

Atis ir Viktoria džiaugiasi liepos mėnesį bibliotekoje sulaukę tokio didelio klausytojų būrio ir tikisi antradienio vakarą vėl pasimatyti su savo gerbėjais bei dovanoti gražiausius klasikos kūrinius.
Trumpai apie atlikėjus:
Daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus smuikininkas Atis Bankas iš Lietuvos persikėlė gyventi į Kanadą ir laimėjęs milžinišką atranką pradėjo groti Toronto nacionaliniame simfoniniame orkestre. „Įkvėpimas ir motyvacija rimtai dirbti buvo septyneriais metais vyresnės pianistės sesers pavyzdys. Būsiu ne prastesnis už ją muzikas, tik griešiu smuiku. Turėjau įgimtą poreikį ir pomėgį klausytis klasikinės muzikos: su didžiausiu malonumu, eidavau į Kauno filharmoniją, tačiau dar labiau traukė vargonų koncertai bažnyčioje. Ir visai nesvarbu, kokia tose erdvėse sklido muzika: fortepijoninė, smuikų, gitarų, orkestrų su dainininkais“, – viename interviu atviravo muzikantas A. Bankas.
Išvykimo į Torontą aplinkybės buvo gana paprastos – ten gyveno A. Bankas pirmosios žmonos, beje, taip pat smuikininkės, teta, kuri ir pakvietė išmėginti profesines jėgas už Atlanto ir ten įsitvirtinti. Muzikantas atvyko turėdamas savitą grojimo manierą, ir tikslą groti geriau už tuos, kurie konkuravo smuikininko vietai Toronto nacionaliniame simfoniniame orkestre užimti. Kiekvienas konkurso dalyvis grojo už užuolaidos, komisijos nariai negalėjo identifikuoti nei lyties, nei odos spalvos, nei tautybės, nei turimų muzikinių titulų.
„Nesitikėjau, kad dar kada grįšiu”, – sako gūdžiu sovietmečiu į Vakarus ištrūkęs Atis Bankas. Beveik keturis dešimtmečius Kanadoje gyvenantis muzikantas prisipažįsta dažnai pagalvojęs, ar būtų palikęs Lietuvą, jei būtų žinojęs, kad ji vėl bus laisva. Tačiau džiaugiasi galėdamas koncertuoti Lietuvoje.
Ilgametis Toronto simfoninio orkestro narys Atis Bankas yra pirmasis „Gould“ styginių kvarteto smuikininkas, „Potsdam Trio“ narys, „Ensemble CamerAtis“ įkūrėjas, „Canadian Chamber Academy Orchestra“ įkūrėjas ir meno vadovas bei festivalio „Music Niagara” (Kanada) meno vadovas. Už muzikinį indėlį Atis Bankas buvo įtrauktas į Tarptautinį Šv. Jurgio riterių ordiną ir ir apdovanotas Karalienės Elizabetos II platinos jubiliejaus medaliu.
Victoria Kogan yra garsių smuikininkų Leonid Kogan ir Elizabeth Gilels anūkė. Victoria groti pianinu pradėjo būdama vos penkerių. Jau po metų jaunoji pianistė debiutavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Mažojoje salėje. Kaip solistė, Victoria kartu su orkestrais koncertavo didžiosiose koncertų salėse. Garsi pianistė yra Čaikovskio, Andoros, Stravinskio, Mineapolio (JAV), bei Pietų Korėjos pianistų konkursų nugalėtoja.
„Atlikėja yra apdovanota beribiu muzikalumu, nepakartojamu talentu bei įgūdžiais“ – vienoje apžvalgoje interneto platybėse vertino pianistas Mikhail Pletnev.

Patiko? Pasidalink

Facebook