Renginiai Zarasuose

Dailininko Gintaro Gesevičiaus tapybos darbų paroda

Dailininko Gintaro Gesevičiaus tapybos darbų paroda

Trumpas aprašymas

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos galerijoje eksponuojama dailininko Gintaro Gesevičiaus tapybos darbų paroda “TAPYBA”.

Renginio formatas ir vieta

Formatas
Gyvai
Vieta
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Adresas
D. Bukonto g. 20, Zarasai
Kategorija
Parodos
Amžiaus cenzas
Be apribojimų
Interneto svetainė

Renginio data ir laikas

Data
2023-04-26
Laikas
09:00 val.
Pabaigos data
2023-06-15
Pabaigos laikas
09:00 val.

Renginio bilietai

Dalyvavimas renginyje
Nemokamas

Kontaktiniai duomenys

Organizatorius
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Telefono numeris
+37038543573
Elektroninis paštas

Pilnas renginio aprašymas

Dailininkas Gintaras Gesevičius gimė Kaune, 1952 metais. Baigė Kauno dailės mokyklą, studijavo Vilniaus dailės institute ir įgijo grafiko specialybę. Nuo 1976 m. dalyvauja profesionalios dailės parodose. Nuo 1980 m. Lietuvos dalininkų sąjungos narys. 2005m. suteiktas meno kūrėjo statusas. Dalyvavo keliasdešimtyje grafikos, plakatų ir tapybos tarptautinėse parodose (Lietuvoje, Belgijoje, Vengrijoje, Švedijoje, Suomijoje, JAV, Rusijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Japonijoje ir t.t.), kuriose jo kūryba buvo įvertinta diplomais ir premijomis (GRAND PRIX Baltijos plakato parodoje1992 m). Yra surengęs virš šimto personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (Danijoje, Meksikoje, JAV, Latvijoje, Rusijoje ir kitose šalyse). Autoriaus kūrinių yra įsigiję Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, privatūs kolekcininkai iš Lietuvos, Olandijos, Prancūzijos, JAE, Meksikos, J.A.V., Danijos, Rusijos ir kitų šalių. Pasak menininko: „Dievo suteikta malonė – gebėjimas kurti. Tai nėra mano, kaip menininko, asmeninis privalumas, tai tik priemonė Mūsų Sielų Dialogui. Privalau surasti savyje šviesos, kad galėčiau tai perteikti kitam, galbūt stovinčiame tamsoje… Dalindamasis savo kūryba – dalinuosi šviesa“.
„Galiu tuščiai stovėti prie drobės dvi, tris dienas, o būna taip, kad darbas gimsta per dešimt minučių. Iš kur tai ateina, aš nežinau ir nenoriu žinot – iš kažkur. Savo kailiu pajutau, kad kūryboje yra kažkoks momentas, kur nėra atsakymo į klausimą „kodėl?“. Taip, yra mokykla, pajutimas, kompozicijos – visi dalykai būtini, galiausiai reikia mokėti pieštuką padrožt, bet tame atsitiktinume yra menas. Menas yra žmogiškoji klaida. Idealaus žmogaus nėra, kaip ir nėra idealaus medžio ar gėlės. Vis tiek bus beturį kažkokį apgamėlį, ligelę. Nė vieno lapo, nė vieno žmogaus nėra vienodo, net ir dvynukų – akių rainelės, pirštų antspaudai skiriasi, vienas vyresnis. Milijardas žmonių ir milijardas supratimų apie tą patį. Kažkas tokio smarkiai sukrečiančio“, – viename interviu kalbėjo G. Gesevičius.

Patiko? Pasidalink

Facebook
Raskite visas naujienas savo el. pašto dėžutėje
El. pašto adresas *
Spausdami Prenumeruoti sutinkate gauti naujienlaiškius į savo el. pašto dėžutę