Renginiai Zarasuose

Literatūriniai pašnekesiai su rašytojais Laura Sintija Černiauskaite ir Regimantu Tamošaičiu

Trumpas aprašymas

Zarasų viešojoje bibliotekoje vyks tradicinis Prozos ruduo. Literatūriniame vakare dalyvaus šeimyninis tandemas – prozininkė, poetė, dramaturgė LAURA SINTIJA ČERNIAUSKAITĖ ir eseistas, literatūrologas, kritikas, VU doc. dr. REGIMANTAS TAMOŠAITIS.

Renginio formatas ir vieta

Formatas
Gyvai
Vieta
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Adresas
D. Bukonto g. 20, Zarasai
Kategorija
Susitikimai
Amžiaus cenzas
Be apribojimų
Interneto svetainė

Renginio data ir laikas

Data
2023-11-30
Laikas
17:00 val.
Trukmė
1 val.
Pabaigos data
2023-11-30
Pabaigos laikas
18:00 val.

Renginio bilietai

Dalyvavimas renginyje
Nemokamas

Kontaktiniai duomenys

Organizatorius
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Telefono numeris
+37038552279
Elektroninis paštas

Pilnas renginio aprašymas

Laura Sintija Černiauskaitė už jautrumo ir gyvenimo dramų kupiną kūrybą vertinama skaitytojų bei kritikų. Jau pirmasis rašytojos romanas „Kvėpavimas į marmurą“ autorei pelnė Europos Sąjungos literatūrinę premiją, romanas „Benedikto slenksčiai“ įvertintas Kazimiero Barėno premija, o už romaną „Medaus mėnuo“ autorei atiteko Jurgos Ivanauskaitės premija. L. S. Černiauskaitės knygos ne kartą buvo įtrauktos į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktukus. Šios autorės kūrinių išversta į slovėnų, bulgarų, italų, anglų, rusų ir kitas kalbas, įtraukta į įvairius almanachus, rinkinius. Pjesės statytos Lietuvoje, kitose Europos šalyse ir JAV.
Regimantas Tamošaitis – eseistas, literatūrologas, kritikas, Vilniaus universiteto lietuvių literatūros katedros docentas, humanitarinių mokslų daktaras, dėstytojas ir literatūros vadovėlių bendraautorius. Rengia seminarus ir skaito paskaitas mokytojams literatūros temomis. Parašė monografiją ir dvi eseistikos knygas. Mėnraščio „Metai“ skyriaus redaktorius, bendradarbiauja kultūrinėje spaudoje: „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „Kultūros barai“ ir kitur. Apdovanotas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už geriausią publicistiką kultūros temomis laureatas (2006), Bronio Savukyno premija už publicistinius kūrinius (2015), Felicijos Bortkevičienės Kalbos premija (2022). Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 2008 m.
Maloniai kviečiame dalyvauti!
Renginį organizuoja Rašytojų klubas ir Zarasų r. sav. viešoji biblioteka
Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos informacija

Patiko? Pasidalink

Facebook